Wesołych Świąt
Zdrowych, radosnych i spokojnych
Świąt Bożego Narodzenia,
oraz wszelkiej pomyślności
w Nowym 2025 roku,
życzą
Zarząd i Pracownicy
MCB Sp. z o.o.
Międzynarodowe Centrum Budownictwa Sp. z o.o. • ul. Grójecka 128 paw. 51, 02-383 Warszawa • tel. +48 (22) 668 84 50 • e-mail: mcb@mcb.pl
Zdrowych, radosnych i spokojnych
Świąt Bożego Narodzenia,
oraz wszelkiej pomyślności
w Nowym 2025 roku,
życzą
Zarząd i Pracownicy
MCB Sp. z o.o.
Z radością informujemy, że wyczekiwane Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oficjalnie otworzyło swoje podwoje w październiku 2024 roku. Ten światowej klasy obiekt kulturalny, zlokalizowany w samym sercu miasta w pobliżu Placu Defilad, stanowi jedną z największych inwestycji kulturalnych w Polsce. Dzięki imponującemu budżetowi w wysokości około 700 milionów złotych, muzeum ma stać się kamieniem węgielnym sztuki współczesnej w Polsce i na świecie.
Zaprojektowane przez renomowane biuro architektoniczne Thomas Phifer and Partners, muzeum zajmuje powierzchnię ponad 20 000 metrów kwadratowych, oferując tętniącą życiem mieszankę galerii, przestrzeni publicznych i wyjątkowych doświadczeń dla odwiedzających. Najnowocześniejsze magazyny, wyposażone w regały jezdne i stacjonarne Międzynarodowego Centrum Budownictwa, zapewniają ochronę i dostępność rosnącej kolekcji muzeum, podkreślając zaangażowanie zarówno w sztukę, jak i innowacje.
Mając ambicję osiągnięcia statusu Net Zero do 2045 r., osiągnęliśmy wielki kamień milowy, którym jest przewodzenie w branży systemów regałów przesuwnych oraz stacjonarnych oszczędzających miejsce i stanie się neutralnym dla klimatu dla naszych działań produkcyjnych i procesowych.
Przez „własne działania” rozumiemy emisje w zakresie 1 i 2 pkt., zgodnie z protokołem dotyczącym gazów cieplarnianych. Eliminujemy te emisje poprzez wyłącznie pozyskiwanie zielonej energii elektrycznej z lokalnych instalacji słonecznych i wiatrowych oraz zielonego gazu z instalacji fermentacyjnych.
Ponadto będziemy kontynuować dalsze programy redukcji energii oraz stale monitorować i zarządzać naszym zużyciem energii, aby mieć pewność, że każdego roku zużywamy coraz mniej.
Podczas poszukiwania odpowiednich pomieszczeń lub przenoszenia swojego archiwum, bezpieczeństwo użytkowników oraz kolekcji powinno być jednym z najważniejszych priorytetów. W historii najwięcej szkód archiwom wyrządzały pożary i wilgoć, dlatego zabezpieczenie przed tymi czynnikami jest kluczowe. Dodatkowo, należy zapewnić odpowiednią ochronę dokumentów przed zanieczyszczeniami, uszkodzeniami oraz nieautoryzowanym dostępem.
ŚRODOWISKO (TEMPERATURA I WENTYLACJA)
Jeśli przechowujesz delikatne lub wrażliwe kolekcje, ważne jest, aby były one składowane w chłodnym i dość suchym pomieszczeniu o stabilnej temperaturze. Dobowa zmienność temperatury nie powinna przekraczać ± 2 °C. Wysokie temperatury, wilgotność oraz wahania temperatury przyspieszają zmiany chemiczne i degradację przechowywanych materiałów. Przy wilgotności powyżej 65% pleśń może łatwo rozprzestrzeniać się wśród kolekcji.
Aby właściwie regulować temperaturę i wilgotność w archiwum, zaleca się zainstalowanie systemu klimatyzacyjnego. Dodatkowo, niezbędne są kanały wentylacyjne i filtry, aby zapobiec gromadzeniu się kurzu i pleśni w pomieszczeniu. Jeśli używasz elektronicznego systemu mobilnych regałów do archiwum, upewnij się, że jest on wyposażony w „tryb wentylacji”, aby zapewnić optymalną wentylację we wszystkich korytarzach w zaplanowanych godzinach.
POŻAR
Zapobieganie pożarom jest ważnym aspektem przy archiwizowaniu dokumentów i kolekcji. Aby zapewnić bezpieczeństwo archiwum przed potencjalnymi szkodami spowodowanymi przez pożar, należy rozważyć zainstalowanie ognioodpornych drzwi, okien, ścian, podłóg i sufitów. Jeśli używasz elektronicznego systemu mobilnych regałów do przechowywania dokumentów lub kolekcji, istnieje możliwość podłączenia systemu do alarmu przeciwpożarowego. W przypadku uruchomienia alarmu system otrzymuje sygnał do przyjęcia określonej pozycji, np. zamknięcia, aby chronić kolekcję przed dymem.
WODA
Archiwiści powinni być świadomi potencjalnego ryzyka związanego z uszkodzeniem przez wodę. Rury wodociągowe i instalacje hydrauliczne nie powinny nigdy przechodzić przez obszar przechowywania archiwum, a archiwum nie powinno być umieszczane bezpośrednio pod zbiornikami wodnymi, kotłami ani rurami.
OŚWIETLENIE
Kolekcje archiwalne powinny być minimalnie narażone zarówno na światło słoneczne, jak i sztuczne źródła światła. Oświetlenie LED to doskonała opcja, ponieważ może zapewnić takie same poziomy oświetlenia w sposób znacznie bardziej energooszczędny, nie emitując jednocześnie promieniowania UV ani podczerwieni, które mogłoby przyspieszać degradację przechowywanych dokumentów i artefaktów. Elektroniczne systemy mobilnych regałów mogą być również wyposażone w oświetlenie, które włącza się tylko wtedy, gdy ktoś wchodzi w korytarz. To pomoże w zachowaniu trwałości historycznych kolekcji.
EMISYJNOŚĆ
Wybierając rozwiązanie do przechowywania w archiwach dla swoich dokumentów i przedmiotów, musisz również podjąć decyzję dotyczącą materiału, z którego wykonany jest system przechowywania. Warto pamiętać:
Bruynzeel GreenSteel® to najbardziej przyjazna dla środowiska alternatywa na rynku. Przechodząc na Bruynzeel GreenSteel®, możesz zmniejszyć swój wpływ CO2 o ponad 90%.
NIEAUTORYZOWANY DOSTĘP
Aby chronić przechowywane przedmioty przed nieautoryzowanym dostępem lub kradzieżą, do systemu mobilnych regałów można dodać funkcje bezpieczeństwa, takie jak:
Oprócz tych 6 ważnych czynników, istnieje wiele innych rzeczy do rozważenia przy tworzeniu bezpiecznego archiwum. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w projektowaniu systemów przechowywania dla archiwów, Międzynarodowe Centrum Budownictwa rozumie, jak ważne jest bezpieczeństwo podczas archiwizacji dokumentów lub kolekcji. Możemy udzielić cennych porad, jak najlepiej postępować podczas archiwizacji dokumentów lub kolekcji.
Zapraszamy do kontaktu
W listopadzie 2020r. wprowadziliśmy nowe rozwiązanie gwarantujące pełne bezpieczeństwo systemu regałów z napędem elektrycznych COMPACTUS DYNAMIC II. Zaprojektowany z myślą o pełnej ochronie. Wiele systemów w jednej eleganckiej jednostce, która zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom i produktom. Uważamy, że jest to funkcja obowiązkowa dla wszystkich systemów sterowanych elektronicznie. Poziom bezpieczeństwa naszej serii Compactus® jeszcze nigdy nie był na tak wysokim poziomie.
Technologia pasywnej podczerwieni (PIR) w naszym nowoczesnym systemie wykrywa wejście osoby do otwartego przejścia. Połączenie kamery z naszym systemem oświetlenia między regałowego LED sprawia, że otwarty korytarz jest tak długo używany jak palą się światła. Wykrywanie wejścia pozwala systemowi wiedzieć, czy ktoś wejdzie do zamykającego się korytarza i zatrzyma ruch systemu, dodatkowo zwiększając bezpieczeństwo użytkowników.
Automatyczny system bezpieczeństwa przesuwu robi zdjęcie otwartego i pustego przejścia. Gdy tylko ktoś chce zamknąć przejście, system porównuje rzeczywistą sytuację z zapisanym obrazem pustego przejścia. Jeśli w przejściu zostaną wykryte osoby lub przedmioty (większe niż A5 lub 300 cm2), przejście nie zostanie zamknięte i powróci do procedury bezpieczeństwa pasywnego (ruch systemu zostaje zatrzymany, a po obu stronach przejścia wyświetlana jest ikona „oka”. Użytkownik musi naciskać oba „oczy”, jedno po drugim, patrząc przy tym do otwartego przejścia. To wizualne zabezpieczenie zapewnia, że użytkownik zajrzy do przejścia i upewni się, że może wykonać przejazd regałem przesuwnym).
Nasz automatyczny system bezpieczeństwa przesuwu jest zgodny z RODO, przechowując jedynie obraz pustego przejścia. Przetwarzanie obrazów pustego przejścia i obecnej sytuacji między regałowej odbywa się bezpośrednio w kamerze, w danej chwili, nie ma możliwości pobierania ani eksportu zdjęcia.
Dodatkowo zapraszamy do zapoznania się z filmem obrazującym pracę nowego systemu bezpieczeństwa: <kliknij tutaj>
Proponujemy Państwu szeroką gamę praktycznych skrzyń aluminiowych, służących do transportowania lub magazynowania różnego rodzaju towarów. Pudła te są używane w przemyśle, w magazynach, w biurach, w archiwach, na budowach, a nawet w domu. Dzięki kilkunastu rodzajom produktu, każdy klient znajdzie u nas odpowiednie dla siebie rozwiązanie.
Oferowane przez nas skrzynie są:
Te cechy są gwarancją jakości. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy lub bezpośrednio pisząc maila na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Przechowywanie kolekcji muzealnych wymaga szczególnej uwagi, ponieważ wiele z nich ma wysoką wartość historyczną, emocjonalną i finansową. Nasze rozwiązania do przechowywania w muzeach eksponatów zostały zaprojektowane z myślą o łatwym dostępie i bezpiecznym przechowywaniu cennych kolekcji. Międzynarodowe Centrum Budownictwa ma wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu systemów przechowywania dla wiodących muzeów w Polsce, dostarczaniu regałów, siatek na obrazy i regałów muzealnych, które są idealnie dostosowane do potrzeb współczesnych muzeów i kolekcji.
Tekstylia można przechowywać na różne sposoby, w zależności od materiału i rozmiaru. W przypadku małych przedmiotów często preferowane jest płaskie przechowywanie w szufladach. Szuflady po zainstalowaniu z dodatkiem tkaniny w szufladzie zapewniają oddychające repozytorium delikatnych próbek. Większe elementy są często lepiej przechowywane w rolkach, które można umieścić w dopasowanych szafkach lub stojakach.
Wiele muzealnych magazynów używa szuflad do przechowywania małych przedmiotów. Ma to tę zaletę, że kolekcja jest chroniona przed kurzem i światłem oraz może być łatwo skatalogowana. MCB oferuje szeroką gamę szuflad, dostępnych dla praktycznie każdego rodzaju obiektów (mi. in. numizmaty, ordery, medale itp.)
Więcej informacji o wyposażeniu muzeów można znaleźć w naszej zakładce akcesoria.
Przedstawiamy nasz system rolnictwa wertykalnego, zaprojektowany z myślą o trwałości i długowieczności. Ciesz się łatwą obsługą i ruchem, nawet w najbardziej wymagających konfiguracjach
Dzięki najnowszemu systemowi sterowania regałami elektrycznymi Dynamic II istnieje wiele możliwości zabezpieczenia przechowywanych zbiorów bądź tajnych akt. Wielofunkcjonalność pulpitu sterującego sprawia, że jest on bardzo elastyczny. U wielu naszych klientów, na specjalne zamówienie, regały zostały zabezpieczone kartami RFID. Dynamic II pozwala na zaprogramowanie kart dostępu o różnym zakresie częstotliwości. Ich szeroki zakres kompatybilności stwarza nieograniczone możliwości, co sprawia, że jedna karta może mieć zastosowanie do wielu jednostek.